Zamówienia telefoniczne 502 635 029
suma: 0,00 zł Złóż zamówienie
Kategorie blog

Jak oświetlić poprawnie schody.

Jak oświetlić poprawnie schody.

Oświetlenie schodów to coraz częściej stosowane rozwiązanie, które poza walorami estetycznymi oferuje również bezpieczeństwo. Jest to szczególnie istotne, kiedy w domu znajdują się dzieci. Zanim jednak przystąpimy do pracy, trzeba wszystko dobrze zaplanować tak, aby współgrało z pozostałym wyposażeniem domu.

Oprawy LED - dlaczego warto je wybrać?

Do oświetlania schodów można wykorzystać kilka rodzajów światła, jednak najbardziej polecane są do tego LED-y. Są niezwykle praktycznym rozwiązaniem, które nadaje wnętrzu przytulnego klimatu. Kolejnym sporym atutem tutaj jest energooszczędność. Coraz więcej osób wybiera do swoich wnętrz tego typu pomysł właśnie ze względu na ekonomiczne zużycie prądu.

Wybierając oświetlenie schodowe, warto zwrócić uwagę na to, aby źródło światła nie było tak intensywne, jak w pozostałych pomieszczeniach. Oprawa LED powinna dawać delikatny efekt, który nie oślepia domowników. Dobrym wyjściem będzie tutaj wykorzystanie tej przeznaczonej do montażu ściennego czy też dekoracyjnej. Obie dostępne na naszej stronie.

Bezpieczeństwo to podstawa

Jak zostało już wspomniane na wstępie, decydując się na oświetlenie schodów, zwiększamy komfort wszystkich domowników. Dzieci zwykle mają bardzo dużo energii i ciągle biegają z miejsca na miejsce, a wtedy o nieszczęśliwy wypadek nie trudno. Oprawa LED będzie ułatwieniem także dla osób starszych, które często wstają w nocy i nie są już tak zwinne, jak dawniej. Poza bezpieczeństwem, oświetlone schody pozytywnie wpływają na odbiór wnętrza. Jeśli dobrze połączymy ze sobą wszystkie elementy, uzyskamy nowoczesny i przyjemny efekt. Dzięki temu każdy z mieszkańców będzie z radością wracał do domu po ciężkim dniu pracy czy nauki.

Sposoby sterowania oprawą LED

Podczas planowania należy pamiętać o tym, aby całość była praktyczna. Należy zastanowić się, z ilu miejsc będziemy sterować światłem. Domyślnie włączniki montuje się na górze oraz na dole, tak, aby nie dochodziło do sytuacji, gdy tylko z jednego piętra można włączać oświetlenie.

Poza tym, można zastosować wyłącznik krzyżowy, który umożliwi nam sterowanie aż z trzech miejsc lub oprawy schodowe z czujnikiem ruchu. To drugie rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością ze względu na wygodę oraz oszczędność. Ostateczny wybór jest w pełni uzależniony od indywidualnych oczekiwań każdego z osobna. Warto zatem poświęcić trochę czasu na projektowanie i wybór najkorzystniejszej oprawy LED tak, aby wszyscy domownicy byli w stu procentach zadowoleni.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium