Salon oświetlenia multilampy.pl
Zamówienia telefoniczne 502 635 029
suma: 0,00 zł Złóż zamówienie

Jakie oświetlenie do biura? Nowoczesne lampy biurowe

Jakie oświetlenie do biura? Nowoczesne lampy biurowe

Oświetlenie do biura i gabinetu — dlaczego oświetlenie w pracy jest takie ważne?

Dla dobrego samopoczucia w pracy konieczne jest spełnienie różnego rodzaju warunków. Jeśli pracujemy u kogoś, to obowiązkiem tym obarczony jest pracodawca. Jeśli działamy na własny rachunek lub zatrudniamy ludzi, to sami musimy zatroszczyć się o to, by miejsce pracy było właściwie oświetlone. Poza oczywistą funkcjonalnością oświetlenia, które po prostu jest konieczne, szczególnie po zmroku lub nawet przez cały czas (w zależności od profesji i budynku) jest jeszcze jedna ważna kwestia — po prostu design! Ładne miejsca są chętniej odwiedzane przez klientów i chętniej wybierane przez pracowników. W dzisiejszych czasach dla dobrego wrażenia liczy się dosłownie wszystko, ponieważ rynek obfituje w różnego rodzaju dobra. Wygrywa ten, kto najlepiej wybiera i umie zastosować właściwie to, co już ma. Oświetlenie wpływa znacząco na odbiór pomieszczenia, może pokazywać jego mankamenty lub je ukrywać oraz podkreślać zalety danego pomieszczenia i wprawiać w znakomity nastrój. Tak oto zastosowanie odpowiedniego oświetlenia w biurze i w pracy jest jedną ze składowych sukcesu na wielu płaszczyznach.

Jak oświetlić biuro? — cechy optymalnego oświetlenia do biura

Przy projektowaniu oświetlenia biurowego należy umiejętnie połączyć oświetlenie naturalne, (jeżeli jest do niego dostęp) z oświetleniem tzw. sztucznym. Naturalne światło słoneczne ma dobry wpływ na każdego, dlatego przemyślane połączenie naturalnego światła ze sztucznym oświetleniem jest zarówno praktyczne, jak i ekonomiczne. Jak wiadomo — ceny energii elektrycznej wciąż wzrastają, a klimat w naszym kraju powoduje, że w okresie zimowym bardzo często pracownik zaczyna pracę, gdy na dworze jest jeszcze ciemno, pracuje w trakcie jasnego dnia a na koniec dnia pracy, ponownie świat na zewnątrz ogarnia ciemność. W naszej kategorii lampy do biura znajdą Państwo propozycje oraz inspiracje tego rodzaju oświetlenia. Prawidłowe i funkcjonalne oświetlenie miejsca pracy powinno składać się z trzech elementów:

  • Oświetlenia naturalnego jeśli jest taka możliwość
  • Oświetlenia sztucznego ogólnego dla całego pomieszczenia (biura, hali)
  • Oświetlenia punktowego "należącego" do pracownika do oświetlenia miejsca pracy

Lampy do biura sufitowe

Punktowe oświetlenie zainstalowane na suficie, będzie doskonałym sposobem na oświetlenie większej ilości przestrzeni. Dzięki możliwości modyfikacji natężenia i źródła światła mamy całkowitą kontrolę nad bodźcami. Dodatkowy atut to szeroka gama produktów o unikalnym, zarówno klasycznym, jak i nowoczesnym designie, który jeszcze bardziej uprzyjemni pracę w gabinecie. Zastosowanie nowoczesnych materiałów i prostych form pobudzi kreatywność i wpłynie pozytywnie na koncentrację. Geometria i neutralne barwy idą w parze z pobudzaniem twórczości i motywacji. Lampy sufitowe dają dużo światła, jednocześnie nie zajmując dużej ilości przestrzeni.

Lampa na biurko 

Światło jest jednym z najważniejszych elementów każdej przestrzeni. Dobra widoczność i odpowiednie natężenie światła jest niezbędne w każdym miejscu pracy i ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia i wydajności. W trosce o wzrok i dokładność wykonywania zadań musimy zadbać o odpowiednie oświetlenie, nie tylko to główne, czyli sufitowe. Lampy stołowe o industrialno-loftowym charakterze z powodzeniem wpasują się w nowoczesne, jak i bardziej klasyczne biura. Jest to produkt o wyjątkowym wyglądzie i niezawodnej funkcjonalności. Zarówno nowoczesne, jak i bardziej klasyczne lampy na biurko, będą użytecznym dodatkiem i ułatwią wykonywanie zadań, które wymagają precyzji oraz uchronią oczy od zmęczenia w ciągu dnia. 

Lampy do biura nowoczesne

Poza oczywistą funkcją dobrze dobrane lampy do biura stanowią także estetyczny dodatek, który nadaje pomieszczeniu charakteru. Większość biur w kategorii wystroju stawia na funkcjonalną nowoczesność, dlatego poszukując lamp musimy zwracać uwagę na to by dobrze dopasować je do całości formy. Lampy nowoczesne charakteryzuje prostota formy, surowość materiałów, wykorzystanie metalu, drewna i szkła. Aby pomieszczenie było jeszcze bardziej urozmaicone i wygodne, warto zastosować lampy podłogowe czy kinkiety. W zależności od wybranego rodzaju, kierunki, w jakich zwraca się światło pomogą doświetlić przestrzeń roboczą. Dzięki nim możemy wyeksponować dany fragment biura czy inny element wystroju wnętrza. Dodatkowo będą stanowiły doskonały element aranżacyjny, który pozwoli poczuć się komfortowo i dobrze wśród estetycznie zaprojektowanej przestrzeni.

Oświetlenie sufitowe do biura — jakie wybrać i na co zwrócić uwagę?

Oświetlenie sufitowe do biura najlepiej wybierać na podstawie kilku kwestii. Są to: wysokość sufitu, szerokość rozmieszczenia lamp (jeśli mamy na to wpływ) oraz rodzaj żarówek i temperatura światła. Oświetlenie główne (sufitowe) biura musi posiadać odpowiednie natężenie, nie migotać i zapewniać odpowiedni kąt padania światła.

  • Niskie sufity — Możemy zamontować szerokie panele na całej długości sufitu lub wykorzystać lampy sufitowe (wiszące lub nie). Mogą to być lampy montowane bezpośrednio przy suficie, czyli lampy sufitowe, co polecamy szczególnie do biur i pomieszczeń z niskimi sufitami. Wówczas zachowamy odpowiednie proporcje lamp, a oświetlenie będzie padało bardziej równomiernie na całą powierzchnię — z samej góry.
  • Wysokie sufity — W przypadku nowoczesnych biur z wysokimi sufitami (często kamienice) polecamy lampy sufitowe wiszące, np. żyrandole nowoczesne lub lampy wiszące nowoczesne. Jeśli dopasujemy lampy do wysokości sufitu, to osiągniemy najlepszy efekt (równomiernego oświetlenia z góry).
  • Energooszczędność — Zawsze warto zwrócić uwagę na estetykę lamp do biura oraz ich energooszczędność. Obecnie najlepszą energooszczędnością cechują się lampy w technologii LED. Na przykład lampy wiszące LED.
  • Barwa światła — Tutaj w zależności od branży powinniśmy odpowiednio dobrać temperaturę żarówek do wykonywanych czynności. Pamiętajmy, że białe i neutralne światło pobudza nasz organizm, a ciepłe i przytłumione wycisza i wprowadza w stan relaksu. Pamiętajmy o tym dopasowując temperaturę żarówek do rodzaju wykonywanej działalności i usług.

Więcej na temat lamp i ich doborze do przestrzeni przeczytasz na naszym blogu:

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium