Zamówienia telefoniczne 502 635 029
suma: 0,00 zł Złóż zamówienie
Kategorie blog

Kilka rad na czyszczenie lamp

Kilka rad na czyszczenie lamp

Czyszczenie lamp to prawdziwa zmora podczas sprzątania. Czynność ta jednak nie musi być uciążliwa, jeżeli zastosujemy się do kilku prostych rad, które znacznie przyspieszą i ułatwią mycie.

Warto zadbać o żyrandole

Osadzający się kurz nie omija niestety lamp, wręcz przeciwnie, osadza się na nich równie chętnie, jak na meblach i innych powierzchniach. Jednak materiały, z jakich wykonane są żyrandole mogą nam przysporzyć wiele problemów, szczególnie, jeżeli chodzi o produkty wiszące, takie jak te.

Zawsze musimy pamiętać, żeby wyłączyć źródło światła przed czyszczeniem. Nie zawsze mamy możliwość demontażu, dlatego najczęściej wszystkie prace z tym związane wykonujemy na drabinie. Tym ważniejsze jest szybkie i sprawne przeprowadzenie czynności. Lampy wiszące posiadające klosze szklane czy kryształowe, takie jak te, możemy bez problemu wyczyścić przy pomocy wody z płynem do mycia naczyń. Ta nieskomplikowana mikstura idealnie zmyje kurz i plamy.

Jeżeli klosz nie został zdemontowany, musimy go wypolerować przy pomocy bawełnianej ściereczki. Kiedy został zdjęty, wystarczy (po umyciu go w płynie do mycia naczyń) zamoczyć go w wodzie z octem - w ten sposób pozbędziemy się zacieków.

Kłopotliwe abażury

Takie lampy wymagają innego podejścia. Czyszczenie zawsze zaczynamy od ich odkurzenia. Najlepiej sprawdzają się do tego celu małe odkurzacze przenośne. Jeżeli ten zabieg okaże się niewystarczający, abażur wymaga wyciągnięcia silniejszych „dział”. Sprawdźmy zalecenia producenta co do czyszczenia. Jeżeli możliwe jest zamoczenie produktu, wypierzmy go w wodzie z dodatkiem delikatnego detergentu - możemy to zrobić przy pomocy namoczonej w roztworze tkaniny. W tym wypadku warto osuszyć abażur przy pomocy suchej bawełnianej ścierki, ponieważ im szybciej wyschnie, tym mniejsza szansa, że powstaną na nim zacieki.

Lampy z tworzyw sztucznych

Elementy z plastiku są najłatwiejsze w utrzymaniu czystości. Najlepsze efekty uzyskamy, kiedy oczyścimy te fragmenty przy pomocy gąbki czy ścierki namoczonej w roztworze wody i mydła. Przecieramy całość bez obaw, bo w tym wypadku najczęściej nie powstają zacieki.

Utrzymanie naszych lamp w czystości to nie tylko kwestia higieny - czysty abażur będzie dla nas dużo lepszym źródłem światła.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium