Salon oświetlenia multilampy.pl
Zamówienia telefoniczne 502 635 029
suma: 0,00 zł Złóż zamówienie
Kategorie blog

Nastrój w domu ? Bez lamp nie ma mowy !

Nastrój w domu ? Bez lamp nie ma mowy !

Drogie meble, niesamowite kolory i wyszukane ozdoby - to wszystko nie spełni swojej roli, jeśli nie zadbamy o odpowiednie lampy. Nastroju nie zbudują pamiątki przywiezione z dalekich wojaży, ale właśnie światło! Istnieje kilka kwestii, o których należy pamiętać podczas zakupów. Jak zatem zabrać się do urządzania mieszkania ?

Czy lampa sufitowa jest najważniejsza ?

Często podczas planowania przestrzeni bierzemy pod uwagę tylko główne źródło światła. Zapominamy przy tym o jakimkolwiek świetle bocznym - a to ono pozwala na stworzenie atmosfery akuratnej do sytuacji. Kiedy potrzebujemy wyciszenia, lampa główna będzie zbyt intensywna i mocna. Nie pozwoli ona stworzyć intymnego klimatu podczas choćby czytania książki, nie mówiąc już o romantycznej kolacji ! Dlatego jeśli pominiemy światło punktowe, nie zapewnimy sobie nastrojowego klimatu.

Jedna lampa stojąca gdzieś w kącie to może być za mało. Warto postawić na szerszą gamę takich produktów. Kinkiety będą szczególnie mile widziane, jak np. nowoczesny model Milagro Ares, który przyda się w salonie podczas nocnego przyjęcia czy kolacji z partnerem. Z kolei elegancka lampa podłogowa z LED-ami Salerno będzie idealna na maraton filmowy z przyjaciółmi czy do czytania książki jesiennym wieczorem.

Takie lampy punktowe szczególnie dobrze sprawdzą się w ciągach komunikacyjnych, np. w korytarzach. Będą tam one niejako "roboczo", spełnią przede wszystkim rolę jako oświetlenie drogi i będą w tym o niebo lepsze, niż klasyczna lampa sufitowa, która może nieopatrznie wytwarzać cienie podczas przechodzenia pod nią.

Barwa światła - tęcza możliwości

Ciepło żarówki podawane jest w kelwinach. Warto znać poszczególne oznaczenia, żeby móc wybrać odpowiedni produkt do pomieszczenia i potrzeb. Jak zatem odczytywać oznaczenia na opakowaniach?

Wartość 2700-3000 kelwinów posiada światło ciepłe. Według zaleceń projektantów, to właśnie je warto wybrać do naszych pomieszczeń. Wartość powyżej 5000 kelwinów sprawia, że przestrzeń jest chłodna i szara, sterylna niczym w laboratorium.

Inną kwestią techniczną, na jaką warto zwrócić uwagę, jest wysokość, na jakiej znajduje się lampa - szczególnie nad stołem w jadalni. Ta optymalna wynosi ok. 80 cm nad stołem. Ale i w innych sytuacjach żarówka nie może nam przeszkadzać i powinna znajdować się odpowiednio wysoko.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium