Kategorie blog

Lampy podłogowe - dlaczego powinieneś je mieć?

Lampy podłogowe - dlaczego powinieneś je mieć?

Świadomi tego, że dobre oświetlenie powierzchni, w których przebywamy, jest absolutną podstawą zarówno ze względów zdrowotnych, jak i dekoracyjnych coraz częściej sięgamy po lampy podłogowe. Są to niezwykle funkcjonalne dodatki, punktowo zwiększające naświetlenie oraz wynoszące wystrój na zupełnie nowy level. Poniżej przygotowaliśmy 5 powodów, dla których nie warto z nich rezygnować, planując oświetlenie mieszkania, czy domu.

  1. Mobilność

Jedną z najważniejszych zalet tego typu oświetlenia, jest jego mobilność, która sprawia, że może być elementem wystroju kilku pokoi. Dostępne modele lamp podłogowych charakteryzują się lekkością oraz dużą uniwersalnością, dlatego bardzo łatwo je przearanżować lub uczynić z nich element innego pomieszczenia. Przeniesienie takiej lampy nie wymaga praktycznie żadnego zachodu w postaci przeróbek instalacji jak w przypadku żyrandoli, czy kinkietów.

  1. Funkcjonalność

Lampy podłogowe nie zastąpią oświetlenia górnego w naszym domu. Wypadną natomiast najlepiej w postaci dodatkowego źródła światła. Pełnią funkcję oświetlenia zadaniowego, zwanego inaczej funkcyjnym, czyli zwiększają naświetlenie, w konkretnym miejscu, które akurat tego wymaga z różnych względów. Może to być okolica fotela do czytania, łóżka, w którym, co wieczór przeglądamy telefon, czy przestrzeni do późnych zabaw z dzieckiem. Mogą również odpowiadać za budowę nastroju. Jednak, aby lampy podłogowe mogły w pełni wykonywać te zadania, warto dobrać odpowiednie światło

  • do czytania - jasne,
  • do relaksu - ciepłe i rozproszone.
  1. Podstawowy element dekoracji wnętrz

Od dawna światło jest jednym z podstawowych elementów wystroju wnętrza. Potrafi zbudować jego nastrój, nadać charakteru, czy podkreślić walory. Lampy podłogowe są niezwykle popularne wśród projektantów i zawsze zwracają na siebie uwagę. Są wykorzystywane do przenoszenia wystroju na zupełnie nowy poziom zaawansowania. Niejednokrotnie lampa podłogowa może spowodować, że wnętrze minimalistyczne nabierze industrialnego charakteru lub przemieni je w katalogowy, skandynawski pokój.

Skutecznie przełamie monotonię bieli, model:

  • odważny i kolorowy ożywi pomieszczenie,
  • stonowany złoty lub miedziany nada elegancji,
  • kryształowy wzbogaci pomieszczenie oraz nada luksusowego wymiaru;
  1. Modelowanie przestrzeni

Jedną z nieznanych, ale niezwykle ważnych funkcji takich lamp jest modelowanie pomieszczenia. Dzięki odpowiedniemu ustawieniu możemy powiększyć mały pokój, podnieść sufit, przybliżyć ścianę. Lampy podłogowe równie dobrze sprawdzą się do tuszowania mankamentów takich, jak zacieki z farby, czy krzywe ściany.do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl