Salon oświetlenia multilampy.pl
Zamówienia telefoniczne 502 635 029
suma: 0,00 zł Złóż zamówienie

Systemy szynowe 3-fazowe

Systemy szynowe 3-fazowe to zestaw lamp spotów oraz akcesoriów, które mocowane są do sufitu na specjalnych listwach, dzięki czemu w prosty sposób źródło światła może być przesuwane w dowolne miejsce, możliwa jest zmiana kierunku padania światła, a to wszystko bez konieczności przerabiania instalacji elektrycznej. Możesz zmieniać i aranżować oświetlenie salonu, kuchni czy łazienki na dowolny sposób. Więcej informacji o systemach szynowych tutaj.

UWAGA: prosimy wybierać systemy szynowe (szyny, reflektorki, złącza) w ramach tylko jednego producenta. Nie można mieszać systemów różnych producentów, ponieważ nie są między sobą kompatybilne.

Produkty : 180
Filtruj / sortuj

Oświetlenie szynowe 3-fazowe – większa swoboda!

System szynowy 3-fazowy umożliwia włączanie poszczególnych lamp zainstalowanych na tym samym przewodzie szynowym. Otrzymujemy zatem dużą dowolność operowania światłem w pomieszczeniu. Jeden szynoprzewód umożliwia podłączenie lamp do 3 różnych faz. Po włączeniu przełącznika mogą świecić się lampy podłączone do fazy 1, fazy 2 oraz do fazy 3 lub wszystkie lampy naraz. Do poprawnej instalacji potrzebny będzie jeszcze włącznik 3-klawiszowy i instalacja trójobwodowa. Decydując się na system 3-fazowy najlepiej wybrać lampy i systemy od tego samego producenta, by mieć pewność, że będą ze sobą kompatybilne, a instalacja przebiegnie szybko i bezproblemowo.

Co to jest system szynowy 3-fazowy?

System szynowy 3-fazowy to specyficzny typ systemu oświetleniowego, który składa się z lamp, najczęściej spotów, oraz akcesoriów mocowanych do sufitu na specjalnych listwach, zwanych szynami. W systemie 3-fazowym szyna ma wewnątrz cztery przewody/pręty przewodzące prąd, trzy fazowe i jeden zerowy (wspólny dla wszystkich). Dzięki temu każda lampa może być podłączona do dowolnej fazy, co daje dużą elastyczność w konfiguracji oświetlenia. Taki system pozwala na niezależne włączanie i wyłączanie poszczególnych lamp zainstalowanych na tym samym przewodzie szynowym. Oznacza to, że możemy kontrolować różne grupy lamp niezależnie od siebie, nawet jeśli są one zainstalowane na tej samej szynie. Systemy szynowe 3-fazowe są często stosowane w większych pomieszczeniach, takich jak sklepy czy galerie, gdzie potrzebna jest większa kontrola nad oświetleniem. Mogą być również używane w domach, szczególnie tam, gdzie chcemy mieć możliwość regulacji oświetlenia w różnych częściach pomieszczenia.

System szynowy 3-fazowy jak podłączyć?

Podłączenie systemu szynowego 3-fazowego wymaga pewnej wiedzy technicznej i doświadczenia, jednak nie jest to czynność owiana tajemnicą. Oto ogólny zarys instalacji systemy szynowego 3-fazowego w kilku prostych krokach:

  1. Wybór miejsca instalacji: Wybierz miejsce, w którym chcesz zainstalować system szynowy. Upewnij się, że jest ono odpowiednie do montażu i że masz dostęp do źródła zasilania.
  2. Wyłączenie zasilania – pamiętaj, że wszelkie czynności dotyczące oświetlenia należy wykonywać z wyłączonymi korkami!
  3. Montaż szyny: Zamocuj szynę do sufitu zgodnie z instrukcjami producenta. Upewnij się, że jest ona mocno przymocowana i stabilna.
  4. Podłączenie zasilania: Podłącz szynę do źródła zasilania. W systemie 3-fazowym będą to trzy przewody do podłączenia – jeden dla każdej fazy. Upewnij się, że przewody są prawidłowo podłączone i dobrze izolowane.
  5. Instalacja lamp: Zamocuj lampy na szynie. W systemie 3-fazowym każda lampa może być podłączona do dowolnej fazy, co daje dużą elastyczność w konfiguracji oświetlenia.
  6. Testowanie systemu: Po zainstalowaniu wszystkiego, przetestuj system, aby upewnić się, że wszystko działa poprawnie.

Powyższe kroki są tylko ogólnym przewodnikiem, pamiętaj, że instalacja systemu szynowego 3-fazowego wymaga specyficznej wiedzy i doświadczenia, dlatego zawsze zaleca się skorzystanie z usług profesjonalisty. Zawsze należy przestrzegać instrukcji producenta i zasięgnąć porady, jeśli nie jesteśmy pewni jakiegoś etapu procesu. Bezpieczeństwo powinno być zawsze priorytetem podczas pracy z elektrycznością.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium