Salon oświetlenia multilampy.pl
Zamówienia telefoniczne 502 635 029
suma: 0,00 zł Złóż zamówienie

Jak wypolerować lampy ? Wiosenne domowe porządki

Jak wypolerować lampy ? Wiosenne domowe porządki

Lampy z biegiem czasu matowieją. Być może wydaje Ci się, że ostatnio po zmroku w Twoim mieszkaniu jest ciemniej, że musisz korzystać z dodatkowego oświetlenia. Pytanie brzmi: kiedy ostatnio polerowałeś lampy ? Pora na wiosenne porządki, więc to najlepszy moment na czyszczenie. Sprawdź, jak to zrobić domowymi sposobami!

Polerowanie lamp krok po kroku

Najpierw musisz ściągnąć klosz lampy. Jeśli jest on ze szkła, warto przygotować mu specjalną terapię regeneracyjną. Nasze propozycje działają również na reflektory samochodowe - a tam brud może doprowadzić do tragedii. Niewypolerowana lampa w salonie nie spowoduje wypadku, ale dla każdej perfekcyjnej pani domu jest prawdopodobnie wielką tragedią.

  1. Pierwszym krokiem jest przetarcie reflektora gąbką, aby ściągnąć kurz.
  2. Teraz możemy skorzystać z płynu do mycia naczyń - to bardzo łatwy i szybki sposób. Nałóżmy produkt na szkło okrężnymi ruchami, za pomocą szmatki lub szczoteczki.
  3. Kiedy przetrzemy w ten sposób całą powierzchnię, opłuczmy klosz wodą.
  4. Na koniec należy całość wypolerować suchą szmatką.

Mycie kryształowych żyrandoli

Kryształowe żyrandole składają się z wielu delikatnych elementów. Dlatego czyszczenie należy przeprowadzać za pomocą cienkich pędzelków albo ściereczek. Jeśli jednak możesz, rozbierz lampę na czynniki pierwsze. Następnie przygotuj dwa naczynia - jedno na wodę z detergentem, drugi na wodę z octem (w stosunku 1 litr wody na łyżkę octu). Cały proces wykonujemy w temperaturze pokojowej. Oczyściwszy kryształki w pierwszym pojemniku, zanurz je w wodzie z octem, aby zapobiec zaciekom. Przetrzyj całość wacikiem nasączonym alkoholem. Dzięki temu Twój żyrandol będzie pięknie błyszczał.

Czyszczenie abażura materiałowego

Lampy z abażurem – tutaj sprawa nieco się komplikuje. Jeśli możesz, spróbuj zanurzyć klosz w wodzie z detergentem i w ten sposób go "wypierz". Jeśli nie, użyj odkurzacza - w ten sposób szybko zbierzesz cały kurz i roztocza. Jeśli to nie wystarczy, możesz też uciec się do mokrej szmatki, którą usuniesz zabrudzenia.

Czyszczenie metalowych elementów lamp 

Lampa to nie sam klosz. Jak więc czyścić wszelkie metalowe elementy, by ich nie uszkodzić? Po pierwsze, przygotuj delikatne szmatki i gąbeczki. Wykluczone są wszelkie drapiące przyrządy! Tkaniną zanurzoną w wodzie z mydłem dokładnie przetrzyj chromowane części. Te z mosiądzu wyczyść wodą i spirytusem, a patynowe potraktuj sokiem z połówką cytryny i solą. Po myciu każdy taki element wytrzyj do sucha i wypoleruj aby osiągnąć nieskazitelny blask i połysk.

Po więcej poradników i artykułów zapraszamy na naszego bloga:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium