Salon oświetlenia multilampy.pl
Zamówienia telefoniczne 502 635 029
suma: 0,00 zł Złóż zamówienie
Kategorie blog
Najczęściej wybierane
Spoti lampa sufitowa (spot) 2-punktowa czarna
Superled Spoti lampa sufitowa (spot) 2-punktowa czarna
ekspresowa wysyłka 24h
49,00 zł
szt.
Spoti lampa sufitowa (spot) 4-punktowa biała
Superled Spoti lampa sufitowa (spot) 4-punktowa biała
ekspresowa wysyłka 24h
89,00 zł
szt.
Żarówka LED GU10/6W/230V neutralna biała
Lumenix Żarówka LED GU10/6W/230V neutralna biała
ekspresowa wysyłka 24h
6,90 zł
szt.
Spoti lampa sufitowa (spot) 3-punktowa czarna
Superled Spoti lampa sufitowa (spot) 3-punktowa czarna
ekspresowa wysyłka 24h
69,00 zł
szt.

Jakie oświetlenie do biura jest najlepsze? — wybierz funkcjonalność i dobry design!

Jakie oświetlenie do biura jest najlepsze? — wybierz funkcjonalność i dobry design!

Oświetlenie do biura i gabinetu — dlaczego oświetlenie w pracy jest takie ważne?

Dla dobrego samopoczucia w pracy konieczne jest spełnienie różnego rodzaju warunków. Jeśli pracujemy u kogoś, to obowiązkiem tym obarczony jest pracodawca. Jeśli działamy na własny rachunek lub zatrudniamy ludzi, to sami musimy zatroszczyć się o to, by miejsce pracy było właściwie oświetlone. Poza oczywistą funkcjonalnością oświetlenia, które po prostu jest konieczne, szczególnie po zmroku lub nawet przez cały czas (w zależności od profesji i budynku) jest jeszcze jedna ważna kwestia — po prostu design! Ładne miejsca są chętniej odwiedzane przez klientów i chętniej wybierane przez pracowników. W dzisiejszych czasach dla dobrego wrażenia liczy się dosłownie wszystko, ponieważ rynek obfituje w różnego rodzaju dobra. Wygrywa ten, kto najlepiej wybiera i umie zastosować właściwie to, co już ma. Oświetlenie wpływa znacząco na odbiór pomieszczenia, może pokazywać jego mankamenty lub je ukrywać oraz podkreślać zalety danego pomieszczenia i wprawiać w znakomity nastrój. Tak oto zastosowanie odpowiedniego oświetlenia w biurze i w pracy jest jedną ze składowych sukcesu na wielu płaszczyznach. 

Jak oświetlić biuro? — cechy optymalnego oświetlenia do biura 

Przy projektowaniu oświetlenia biurowego należy umiejętnie połączyć oświetlenie naturalne, (jeżeli jest do niego dostęp) z oświetleniem tzw. sztucznym. Naturalne światło słoneczne ma dobry wpływ na każdego, dlatego przemyślane połączenie naturalnego światła ze sztucznym oświetleniem jest zarówno praktyczne, jak i ekonomiczne.  Jak wiadomo — ceny energii elektrycznej wciąż wzrastają, a klimat w naszym kraju powoduje, że w okresie zimowym bardzo często pracownik zaczyna pracę, gdy na dworze jest jeszcze ciemno, pracuje w trakcie  jasnego dnia a na koniec dnia pracy, ponownie świat na zewnątrz ogarnia ciemność. W naszej kategorii lampy do biura znajdą Państwo propozycje oraz inspiracje tego rodzaju oświetlenia. Prawidłowe i funkcjonalne oświetlenie miejsca pracy powinno składać się z trzech elementów: 

  • Oświetlenia naturalnego jeśli jest taka możliwość 
  • Oświetlenia sztucznego ogólnego dla całego pomieszczenia (biura, hali) 
  • Oświetlenia punktowego "należącego" do pracownika do oświetlenia miejsca pracy 

Oświetlenie sufitowe do biura — jakie wybrać i na co zwrócić uwagę? 

Oświetlenie sufitowe do biura najlepiej wybierać na podstawie kilku kwestii. Są to: wysokość sufitu, szerokość rozmieszczenia lamp (jeśli mamy na to wpływ) oraz rodzaj żarówek i temperatura światła. Oświetlenie główne (sufitowe) biura musi posiadać odpowiednie natężenie, nie migotać i zapewniać odpowiedni kąt padania światła. 

  • Niskie sufity — Możemy zamontować szerokie panele na całej długości sufitu lub wykorzystać lampy sufitowe (wiszące lub nie). Mogą to być lampy montowane bezpośrednio przy suficie, czyli lampy sufitowe, co polecamy szczególnie do biur i pomieszczeń z niskimi sufitami. Wówczas zachowamy odpowiednie proporcje lamp, a oświetlenie będzie padało bardziej równomiernie na całą powierzchnię — z samej góry. 
  • Wysokie sufity — W przypadku nowoczesnych biur z wysokimi sufitami (często kamienice) polecamy lampy sufitowe wiszące, np. żyrandole nowoczesne lub lampy wiszące nowoczesne. Jeśli dopasujemy lampy do wysokości sufitu, to osiągniemy najlepszy efekt (równomiernego oświetlenia z góry). 
  • Energooszczędność — Zawsze warto zwrócić uwagę na estetykę lamp do biura oraz ich energooszczędność. Obecnie najlepszą energooszczędnością cechują się lampy w technologii LED. Na przykład lampy wiszące LED.
  • Barwa światła — Tutaj w zależności od branży powinniśmy odpowiednio dobrać temperaturę żarówek do wykonywanych czynności. Pamiętajmy, że białe i neutralne światło pobudza nasz organizm, a ciepłe i przytłumione wycisza i wprowadza w stan relaksu. Pamiętajmy o tym dopasowując temperaturę żarówek do rodzaju wykonywanej działalności i usług. 

Lampy stojące do biura oraz lampy biurkowe

Gdy pracownik spędza większość swojego dnia pracy przy komputerze, pracodawca odpowiada za spełnienie norm oświetlenia punktowego, obejmującego biurko. Blat biurka pracownika powinien być oświetlany źródłem światła o natężeniu 500 lx, wówczas światło rozproszone, górne może mieć natężenie niższe - 300 lx. Należy pamiętać, że zawsze światło bijące z ekranu komputera powinno zostać rozproszone poprzez dodatkową lampę biurkową lub lampę stojącą bezpośrednio przy biurku. Dlatego w biurach świetnie sprawdzają się lampy stojące biurkowe do wyboru w odsłonach klasycznych, nowoczesnych lub vintage. Stanowią doskonałe uzupełnienia światła sufitowego. Ich przydatność określa przede wszystkim mobilność. Do ustawienia na biurku w każdym dowolnym miejscu z dodatkową regulacją ramienia, ze źródłem światła odpowiadającym na zapotrzebowanie w dowolnej chwili. 

Plafony jako oświetlenie do biura?

W ofercie naszego sklepu można również znaleźć ciekawe plafony, na przykład z obrazem przedstawiającym fragment miasta czy krajobrazu. Ich rola polega bardziej na tworzeniu klimatu i kierunku komunikacyjnego niż stricte oświetleniu. Jednak uroda plafonu doda lekkości estetycznej każdemu pomieszczeniu. Każdy pracownik powinien mieć świadomość, że oświetlenie miejsca pracy podlega określonym normom, które dotyczą natężenia światła i jego jakości. Światło do pracy jest niezbędne, ale równie ważna jest ochrona widzenia. Projektowanie oświetlenia biurowego to kompendium wiedzy, które ma działać przede wszystkim na korzyść pracownika. Zapraszamy do przejrzenia oferty lub kontaktu z obsługą naszego sklepu. 

 

Polecamy na naszym blogu:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium