Zamówienia telefoniczne 502 635 029
suma: 0,00 zł Złóż zamówienie
Kategorie blog

Oprawy schodowe i przypodłogowe z czujnikiem ruchu

Oprawy schodowe i przypodłogowe z czujnikiem ruchu

W nowoczesnych wnętrzach, coraz częściej odchodzi się od tradycji, na rzecz bardziej oszczędnego i eleganckiego oświetlenia ledowego. Stosuje się je np. do podświetlania korytarza lub schodów. Dzięki nowoczesnym technologiom, każdy może zastosować wyjątkowe oświetlenie we własnym domu.

Oprawy z czujnikiem ruchu

Współczesne rozwiązania wychodzą naprzeciw rosnącym wymaganiom klientów. W nowoczesnym domu, oświetlenie powinno spełniać określone warunki: podkreślać wystrój panujący we wnętrzu, pozwalać zaoszczędzić energię, a także zapewniać maksymalną wygodę.

Warunki te idealnie spełniają oprawy ledowe z czujnikiem ruchu. Zapalają się one wtedy, kiedy wykryją ruch, po czym automat gasną po 60 sekundach. Oprawa z czujnikiem ruchu może sterować całym ciągiem oświetleniowym, który może obejmować nawet do 100 sztuk!

Dostępne są oprawy o barwie ciepłej, zimnej lub neutralnej, a także o różnej mocy światła. Oprawy mogą też mieć różne kształty: standardowy kwadratowy, np. oprawa ledowa Lumi, lub okrągły, taki jak oprawa Oti.

Oświetlenie LED w nowoczesnych wnętrzach

W nowoczesnym domu, delikatne  oświetlenie ledowe sprawdza się idealnie. Świetną propozycją są oprawy pokryte matowym tworzywem, które dają przytłumione światło, nadające wnętrzu przytulny i ciepły klimat. Oświetlenie ledowe z powodzeniem można zastosować nie tylko na schodach, ale również na korytarzu czy w przedpokoju. W ten sposób, można ograniczyć ryzyko groźnego wypadku, np. potknięcia się na schodach w ciemności.

Oprawy schodowe z czujnikiem ruchu to rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić energię. Światło jest zapalone tylko wtedy, kiedy rzeczywiście jest potrzebne, a jeśli nikogo nie ma w pobliżu, automatycznie gaśnie. Ponadto, ta technologia jest niezwykle wygodna- kiedy jest ciemno, nie trzeba już po omacku szukać włącznika, gdyż światło samo się zapali, kiedy tylko ktoś zbliży się do czujnika.

Kolejną zaletą oświetlenia ledowego jest równomierne rozłożenie światła. Pojedyncza lampa nie jest w stanie dać takiego efektu wizualnego, jak podświetlane oprawami stopnie. Inwestor może zdecydować, jak duża ilość opraw ludowych powinna znaleźć się w całym ciągu. Może zastosować je na każdym stopniu schodów, lub co kilka stopni. Warto przy tym pamiętać, że światło o zbyt mocnym natężeniu może razić w oczy. Z uwagi na to, że oprawy zazwyczaj montowane są na niskiej wysokości, najlepiej zastosować takie o słabszej mocy.

Właściwie oświetlone schody nie tylko wyglądają stylowo i nowocześnie, ale też zapewniają bezpieczeństwo domownikom!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium