Zamówienia telefoniczne 502 635 029
suma: 0,00 zł Złóż zamówienie
Kategorie blog

Jak oszczędzać na świetle ?

Jak oszczędzać na świetle ?

W każdym domu szukamy oszczędności i sposobu zminimalizowania czynników wpływających na środowisko, płynących z eksploatacji energii. Bez znaczenia z jakich pobudek staramy się ciąć koszty czy ilość wykorzystywanego prądu, zmiana przyzwyczajeń i form oświetlenia to doskonała inwestycja. Najlepsza to ta, która zwróci się z nawiązką do naszego portfela, a przy okazji dla środowiska. Ekologiczne metody są wbrew pozorom przystępne cenowo i stają się coraz bardziej popularne. Jak oszczędzać na świetle ?

Formy ograniczania zużycia energii

Niektóre sposoby wymagają znacznych ingerencji w pomieszczenie. Istnieją jednak proste zmiany, które możemy wprowadzić niemal natychmiast i są dostępne dla nas od ręki. Wystarczy wymiana tradycyjnych żarówek na żarówki ledowe, które minimalizują zużycie energii do 20%. To szybki sposób, który od pierwszego momentu pozwala na redukcję kosztów.

Lampy podłogowe i kinkiety

Oświetlenie miejscowe to nie tylko nowoczesny trend aranżacyjny, ale również świetna metoda na oszczędność w poborze prądu. W miejscach takich jak salon czy sypialnia warto zastosować lampy boczne, podłogowe czy stołowe, dzięki którym uzyskamy wystarczającą i minimalną ilość światła. Są to produkty, które sprawdzą się w pomieszczeniach zarówno jako element ozdobny i intuicyjny.

Dobór oświetlenia w zależności od pomieszczenia

Pomieszczenia o największym natężeniu ruchu warto wyposażyć w możliwie najbardziej energooszczędne żarówki. Taki sposób pozwoli na długotrwałe oświetlenie bez konieczności wyłączania światła. Dodatkowym atutem jest mnogość opcji temperatury - w zależności od tego, jaki odcień wolimy.

Zaawansowane metody oszczędzania

Istnieje wiele bardziej inwazyjnych sposobów. Zaliczamy do nich między innymi zainstalowanie systemu sterowania oświetleniem i poborem mocy, dzięki którym minimalizujemy potrzebny pobór energii do najniższego. To inwestycja, która z pewnością zaskoczy nowoczesnymi rozwiązaniami i zwróci się z nawiązką dla naszego budżetu domowego. Czujniki ruchu i inteligentne sterowanie wygląda nowocześnie i jest doskonałe aranżacyjnie dla wystroju pomieszczenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium