Salon oświetlenia multilampy.pl
Zamówienia telefoniczne 502 635 029
suma: 0,00 zł Złóż zamówienie

Jakie lampy wybrać? Nastrojowe światło w domu

Jakie lampy wybrać? Nastrojowe światło w domu

Lampa sufitowa to nie wszystko! 

Często podczas planowania przestrzeni bierzemy pod uwagę tylko główne źródło światła. Zapominamy przy tym o jakimkolwiek świetle bocznym, a to ono pozwala na stworzenie atmosfery odpowiedniej do sytuacji. Kiedy potrzebujemy wyciszenia, lampa wisząca będzie zbyt intensywna i mocna. Nie pozwoli ona stworzyć intymnego klimatu podczas choćby czytania książki, nie mówiąc już o romantycznej kolacji! Dlatego jeśli pominiemy światło punktowe, nie zapewnimy sobie nastrojowego klimatu.

Oczywiście, lampa sufitowa jest bardzo ważna a ze względu na swoją rolę oraz honorowe miejsce w centrum pomieszczenia jej wybór nie jest obojętny dla jego klimatu. Pamiętajmy o tym, że lampę sufitową dobieramy w zależności od wielkości pomieszczenia. Do małego pokoju najlepiej wpasują się lampy o małej rozłożystości jak na przykład lampy wiszące loftowo-indostrialne. Ogromny salon do dobrego poziomu oświetlenia będzie wymagał kompozycji złożonej z kilku lamp wiszących lub żyrandoli. Aby nie było nudno można pobawić się konwencją wybierając podobne lampy o różnych wielkościach. 

Lampa stojąca – praktyczna ozdoba do każdego pokoju 

Niezależnie od tego czy poszukujesz designerskiego dodatku, który odda co ci w duszy gra, czy potrzebujesz jedynie prostej lampy do oświetlenia tego jednego ciemnego kąta – lampa stojąca jest odpowiedzią na twoje potrzeby. W ofercie naszego sklepu posiadamy modele lamp najlepszych producentów, którzy zaskakują pomysłowością i jakością wykonania. Lampa stojąca sama w sobie stanowi estetyczny dodatek, jednak może także stać się częścią większego wystroju na przykład nowocześnie urządzonej w kącie pokoju czytelni dla pożeraczy książek.  

Lampy punktowe – oświetlenie korytarza 

Jedna lampa stojąca gdzieś w kącie to może być za mało. Aby zachować przyjemną ciągłość warto postawić na szerszą gamę takich produktów. Kinkiety będą szczególnie mile widziane. Lampy punktowe tego typu szczególnie dobrze sprawdzą się w ciągach komunikacyjnych, np. w korytarzach. Będą tam one niejako "roboczo", spełnią przede wszystkim rolę jako oświetlenie drogi i będą w tym o niebo lepsze, niż klasyczna lampa sufitowa, która może nieopatrznie wytwarzać cienie podczas przechodzenia pod nią.

Barwa światła – kelwiny w żarówkach 

Ciepło żarówki podawane jest w kelwinach. Warto znać poszczególne oznaczenia, żeby móc wybrać odpowiedni produkt do pomieszczenia i potrzeb. Jak zatem odczytywać oznaczenia na opakowaniach?

  • Wartość 2700-3000 kelwinów posiada światło ciepłe. Według zaleceń projektantów, to właśnie je warto wybrać do naszych pomieszczeń. 
  • Wartość powyżej 5000 kelwinów sprawia, że przestrzeń jest chłodna i szara, sterylna niczym w laboratorium.

Mamy nadzieję, że poradnik rozwiał nieco kłębiących się pytań i wątpliwości. Po więcej ciekawych artykułów zapraszamy na naszego bloga:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium