Salon oświetlenia multilampy.pl
Zamówienia telefoniczne 502 635 029
suma: 0,00 zł Złóż zamówienie

Jakie lampy zewnętrzne? Oświetlenie ogrodowe

Jakie lampy zewnętrzne? Oświetlenie ogrodowe

Lampy zewnętrzne z czujnikiem ruchu 

Nie każdy posiadacz domu ma ogród, który wymaga oświetlenia, jednak do kategorii lamp zewnętrznych należą także tak zwane naświetlacze, które montujemy wszędzie tam, gdzie przyda się dodatkowe źródło światła. Lampy zewnętrzne w postaci naświetlaczy LED z czujnikiem to bardzo praktyczne rozwiązanie, które nie tylko pomaga rozjaśnić drogę do domu, ale także znacznie poprawia bezpieczeństwo, ostrzegając właścicieli, że ktoś zbliża się do domu, gdy na dworze jest ciemno. Niepozorny naświetlacz LED to lampa z dużym potencjałem mocy, zatem poza oświetleniem elewacyjnym, chętnie stosowana jest także w dużych halach czy samochodach ciężarowych. Lampa może być wystawiana na niesprzyjające warunki atmosferyczne, dzięki certyfikatom IP, niestraszna jest jej zalanie, czy duża ilość pyłu.      

Lampy zewnętrzne na dom – lampy elewacyjne 

Podczas gdy wspomniany wcześniej naświetlacz LED daje najwięcej światła o dużej mocy, jest rozwiązaniem dość prostym i dla niektórych może okazać się zbyt radykalne lub toporne, dlatego w ofercie naszego sklepu posiadamy szeroki wybór kinkietów ogrodowych i elewacyjnych w bardziej eleganckich i lekkich odsłonach. Nowoczesne i proste formy ładnie dopełnią nowoczesnej elewacji, a bardziej fantazyjne wzory z pewnością przypadną do gustu wszystkim amatorom klasycznych przestrzeni. Starannie wykończone, szczelne oprawy w wielu ciekawych kształtach i rozmiarach będą stanowiły ozdobę budynku, wykończenie wystroju i zaznaczenia charakteru każdego domu. Jeśli zależy ci na ekonomii wyboru, polecamy wybierać lampy zewnętrzne z żarówkami LED z czujnikiem ruchu. Energooszczędność światła ledowego w połączeniu z wykrywaniem ruchu to sposób na zachowanie 100% praktycznego zastosowania przy minimalnym koszcie utrzymania.   

Lampy ledowe zewnętrzne – ekonomiczne oświetlenie do ogrodu 

Oświetlenie ogrodowe jest tym rodzajem światła, które włączone raz, pali się nawet przez kilka godzin. W przypadku lamp z klasycznymi żarówkami czy halogenami taki stan rzeczy ma duży wpływ na całkowity koszt energii w danym gospodarstwie domowym. Chociaż trzeba oddać żarówkom halogenowym fakt, że pobierają o nawet 20% mniej energii, niż tradycyjna żarówka, jednak wynik ten jest absolutnie niewspółmierny z osiągnięciami żarówek LED, które redukują ilość energii potrzebną do zasilania nawet o 80% względem żarówek wolframowych. Dzięki wykonaniu prostych rachunków,  szybko zauważysz, że estetyczne oświetlenie nawet niewielkiego ogródka lampami ledowymi jest zdecydowanie bardziej opłacalne. Do najchętniej wybieranych lamp ogrodowych należą:

Czy warto kupić lampy solarne do ogrodu?

Mówiąc o opłacalności możesz podnieść argument, że lampy solarne to najbardziej przyjazne portfelowi rozwiązanie. Cena zakupu i łatwość utrzymania lampek solarnych do ogrodu to zdecydowanie bardzo silne argumenty przemawiające za tym właśnie rozwiązaniem, jednak warto także mieć świadomość wad wypływających z inwestycji w takie oświetlenie ogrodu. Zacznijmy od tego, że słowo „oświetlenie” w przypadku lampek solarnych to mocne nadużycie, ponieważ te małe urządzonka nie są w stanie wyprodukować dużej ilości światła, w tym przypadku pełnia one raczej rolę dekoracyjną. Subtelne, delikatne światło nada ogrodowi ciekawego charakteru, jednak nie wpłynie znacząco na widoczność. Druga sprawa to konieczność zakupu innej lampki o większej mocy, która będzie służyła jako oświetlenie ogrodu podczas wieczornych posiedzeń. Trzeci argument przemawiający za lampkami LED do ogrodu to jakość wykonania i niezawodność. Lampki solarne, szczególnie te z niższej półki cenowej szybko się niszczą i po prostu przestają świecić. Ostateczna decyzja zależy oczywiście od własnych preferencji i oczekiwań, może się okazać, że to, co oferują lampki solarne jest zupełnie wystarczające.   

 

Więcej na temat oświetlenia przeczytasz na naszym blogu:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium