Salon oświetlenia multilampy.pl
Zamówienia telefoniczne 502 635 029
suma: 0,00 zł Złóż zamówienie

Oświetlenie tarasu i werandy na sezon letni

Oświetlenie tarasu i werandy na sezon letni

Oświetlenie tarasu lub werandy — lampy ogrodowe 

Oświetlenie ogrodowe takie jak lampy wiszące, girlandy i inne lampy zewnętrzne otwierają przed nami dużo możliwości. Lampy do oświetlenia tarasu są idealnym sposobem na wykorzystanie i rozświetlenie tej wyjątkowej przestrzeni i nadanie jej dodatkowych funkcji. W końcu niektórzy z nas lubią przesiadywać na tarasie nawet do połowy jesieni. Do pełni funkcjonalności wymaga to jednak stworzenia dobrze oświetlonej przestrzeni. Pięknie oświetlona weranda lub taras będzie doskonałą wizytówką i sprawi nam dużo satysfakcji. Do oświetlenia zewnętrznego najlepiej sprawdzą się lampy ogrodowe. Są odporne na działanie warunków atmosferycznych takich jak deszcz i wilgoć. Oczywiście możemy postawić na tarasie inne lampy dla dekoracji, np. lampy stojące dla oświetlenie stołu tylko w okresie letnim, ale pod warunkiem, że nie zmokną i nie będą zimować na zewnątrz. 

Lampy do oświetlenia tarasu propozycje 

Warto wybrać korzystne możliwości i dobrać oświetlenie do tarasu lub werandy jak najlepiej. Pozwoli to nie tylko na dużą funkcjonalność, lepsze oświetlenie wieczorem, ale również uroczy wygląd tarasu. Lampy i światło wpływają na odbiór przestrzeni. Światło może podkreślać atuty i maskować niedoskonałości. 

  • Kinkiety zewnętrzne — Kinkiety są idealne do zamontowania na ścianie tarasu. Zapewnią dobre oświetlenie i widoczność z wysoka, szczególnie jeśli nie ma możliwości zawieszenia lamp wiszących, bo brakuje zadaszenia. Zewnętrzne kinkiety są odporne na działanie deszczu i na korozję. 
  • Girlandy — Girlandy to świetna propozycja do oświetlenia tarasu i werandy. Przed zakupem  zwróćmy jednak uwagę, czy są to girlandy zewnętrzne, odporne na deszcz jeśli zamierzamy używać ich bez zadaszenia. Klimatyczne oświetlenie zapewni dużo przyjemnego światła i sprawdzi się jako atrakcyjna dekoracja wisząca na tarasie lub werandzie. 
  • Lampy ogrodowe wiszące — Atrakcyjne i funkcjonalne rozwiązanie oświetleniowe na zadaszony taras i oczywiście do oświetlenia werandy. Lampy wiszące to zawsze atrakcyjny i klimatyczny wystrój, szczególnie po zmroku na werandzie. Lampy wiszące na łańcuchach doskonale będą opierać się nawet silnym wiatrom. 
  • Kule ogrodowe i lampy dogruntowe — Mogą być zamontowane wzdłuż ścieżek albo na granicy tarasu. Zależnie od terenu i możliwości, kule ogrodowe doświetlą ścieżkę na taras, zwiększając bezpieczeństwo i wygodę podczas poruszania się po tarasie i w grodzie o zmroku. Niektóre z nich włączają się na ruch, co będzie świetnym rozwiązaniem do oświetlenia ścieżki prowadzącej np. od bramy wejściowej na taras. 
  • Lampki stołowe — Oświetlenie stołowe to praktyczne rozwiązanie do stworzenia strefy oświetlenia na tarasowym stole. Mogą być przenośne i umieszczane w różnych miejscach na tarasie, w zależności od potrzeb.

Oświetlenie tarasu LED 

Lampy z oświetleniem LED są energooszczędne. Zużywają znacznie mniej energii niż tradycyjne żarówki, co przekłada się na niższe rachunki za energię elektryczną. LED-y mają wyższą sprawność świetlną, bo większość dostarczonej energii zamieniają na światło, a nie na ciepło. Lampy LED ogrodowe mają długą żywotność w porównaniu do innych źródeł światła. Mogą świecić przez dziesiątki tysięcy godzin, więc będą działać znacznie dłużej niż tradycyjne żarówki czy świetlówki. Oznacza to redukcję częstotliwości wymiany żarówek i niższe koszty. W przeciwieństwie do tradycyjnych żarówek oświetlenie LED generuje niewielką ilość ciepła. Dzięki temu można uniknąć przegrzewania pomieszczeń, a także zmniejszyć ryzyko pożaru. Na koniec warto wspomnieć, że nowoczesne naświetlacze LED, które wyglądają jak halogeny mogą jako rozwiązanie stałe lub tymczasowe oświetlenie elewacji oraz tarasu.  

Polecamy również artykuły: 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium