Zamówienia telefoniczne 502 635 029
suma: 0,00 zł Złóż zamówienie
Kategorie blog

Oświetlenie ogrodowe/zewnętrzne - lampy stojące ogrodowe

Oświetlenie ogrodowe/zewnętrzne - lampy stojące ogrodowe

Przydomowy ogród to dla wielu osób miejsce magiczne. Już od pierwszych dni wiosny właściciele ogrodów rozplanowują zieleń, przygotowują sadzonki, nawożą glebę. Wszystko po to, by w okresie pełnego lata i pięknej jesieni spędzać jak najwięcej czasu na powietrzu, nie tylko rozsadzając rośliny czy wyrywając chwasty, ale po prostu, by cieszyć się ogrodem.

Wieczór w ogrodzie

Każdy z nas doskonale wie, że najprzyjemniej w ogrodzie jest późnym wieczorem, gdy wszystkie prace w domu i na zewnątrz zostały wykonane i przychodzi czas relaksu w pełnym zapachów zakątku. Aby jednak było to możliwe ogród, do późnych godzin wieczornych, albo jeszcze dłużej, powinien być doświetlony.

Oświetlenie ogrodowe

Aranżacja oświetlenia ogrodu wymaga dokładnego przemyślenia. Zbyt mało światła nie spełni swojego zadania, zbyt dużo zaburzy urodę i intymność zakątków. Odpowiednio dobrane oświetlenie ogrodowe, gdzie lampy stojące ogrodowe stanowią źródło rozproszonego światła a lampy punktowe gruntowe tworzą ścieżki komunikacyjne, razem wyodrębnią miejsca najbardziej efektowne, tylko takie, które zbudują nastrój i dostarczą najprzyjemniejszych wrażeń.

Różne kierunki świecenia

Ciekawym sposobem na oświetlenie ogrodu jest różnicowanie kierunków świecenia. Rośliny można podświetlić od dołu, z góry lub pod wybranym kątem, tak aby otrzymać optymalny światłocień, czyli efekt, który tak naprawdę będzie decydował o powodzeniu aranżacji światła w ogrodzie. Lampy stojące ogrodowe świecą z góry, ale pod wybranym kątem. Dzięki temu można kierować je punktowo dokładnie w najefektowniejsze miejsca. Doskonałym sposobem na osiągnięcie romantycznego efektu będzie podświetlenie oczka wodnego czy ogrodowej, delikatnej altanki.

Oświetlenie tarasu

Miejscem, które potrzebuje szczególnie przemyślanego oświetlenia jest taras lub wybrane miejsce spotkań towarzyskich, biesiadowania, grillowania, wspólnego spędzania czasu. Pełne górne oświetlenie, pomimo, że praktyczne, pozbawi taras rysu intymności, chociaż z pewnością w określonych sytuacjach takie światło: https://www.multilampy.pl/lampy-wiszace-ogrodowe będzie niezbędne.

Warto jednak pomyśleć o różnorodnych wariantach. Lampy ogrodowe stojące umożliwią punktowe oświetlenie stołu, które powinno być dość intensywne, tak, by goście wiedzieli co jedzą a ciemność nie nużyła. Równie istotnym miejscem będzie punkt grillowy, gdzie z kolei główny kucharz powinien widzieć skutki swojej pracy. Oświetlenie górne punktowe przyda się, gdy gospodarze przy stole układają rośliny, przeglądają zioła czy czyszczą grzyby. Światło padające z góry w wybrany punkt przyda się do wieczornego czytania na ganku czy tarasie.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium