Salon oświetlenia multilampy.pl
Zamówienia telefoniczne 502 635 029
suma: 0,00 zł Złóż zamówienie
Najczęściej wybierane
Żarówka LED GU10/8W/230V ciepła biała
Superled Żarówka LED GU10/8W/230V ciepła biała
ekspresowa wysyłka 24h
7,90 zł
szt.
Żarówka LED GU10/8W/230V neutralna biała
Superled Żarówka LED GU10/8W/230V neutralna biała
ekspresowa wysyłka 24h
7,90 zł
szt.
Spoti lampa sufitowa (spot) 4-punktowa biała
Superled Spoti lampa sufitowa (spot) 4-punktowa biała
ekspresowa wysyłka 24h
89,00 zł
szt.
Spoti lampa sufitowa (spot) 3-punktowa czarna
Superled Spoti lampa sufitowa (spot) 3-punktowa czarna
ekspresowa wysyłka 24h
67,00 zł
szt.

Oświetlenie wjazdu do garażu i domu – jak oświetlić podjazd?

Oświetlenie wjazdu do garażu i domu – jak oświetlić podjazd?

Dlaczego oświetlenie podjazdu do domu jest ważne?

Oświetlenie wjazdu pod dom jest sprawą bezpieczeństwa. Dobrze oświetlony podjazd będzie sygnalizować wszystkim w ruchu drogowym, że stamtąd może pojawić się wyjeżdżający samochód. Oświetlenie podjazdu z czujnikiem zmierzchu zagwarantuje nam i naszym gościom większe bezpieczeństwo podczas wyjeżdżania z posesji. Z wjazdem podobnie — odwiedzający nas goście już wcześniej zauważą dobrze oświetlony podjazd, a to uczyni każdy manewr samochodem w okolicach naszego domu bezpieczniejszym i lepiej zaplanowanym. Dlatego naszym zdaniem oświetlenie podjazdu, czy wjazdu na posesję powinno być stałe (nie na czujnik ruchu), a najlepiej z czujnikiem zmierzchu. Takie lampy włącza się od razu, gdy zapadnie zmierzch, co czyni rozwiązanie niezwykle wygodnym. Doskonale sprawdzą się na przykład stojące lampy ogrodowe lub lampy dogruntowe. 

Oświetlenie dogruntowe z czujnikiem ruchu do oświetlenia podjazdu i elewacji — zalety 

Oświetlenie dogruntowe ładnie wygląda i jest energooszczędne, jeśli rozświetla się w reakcji na ruch. Zwiększa poczucie bezpieczeństwa nas samych i naszych gości, gdyż ułatwiają poruszanie się po posesji nocą. Oświetlenie dogruntowe z czujnikiem zmierzchu i ruchu jest doskonałym rozwiązaniem na doświetlenie np. ścieżki prowadzącej do domu lub bramy wyjściowej z ogrodu. Nawet w gęstym ogrodzie pozwoli swobodnie odnaleźć ścieżkę do wyjścia.  Funkcja z czujnikiem ruchu dodatkowo odstrasza złodziei, którzy dużo mniej chętnie podejmują się rabunku w tak oświetlonych miejscach. Oświetlenie dogruntowe jest dostępne w formie:

  • Opraw dogruntowych, które nie wystają wcale lub tylko częściowo z podłoża, służących do oświetlania chodników i ozdób w ogrodzie (np.oczko wodne). Dzięki nim możemy podkreślić najważniejsze elementy w naszym ogrodzie.
  • Dogruntowe lampy najazdowe ze szkła hartowanego i stali. Dużo odporniejsze oprawy, zniosą bez uszczerbku ciężar samochodu.
  • Oprawy dogruntowe umieszczane częściowo w podłożu ogrodu, często z możliwością regulacji kierunku światła dzięki ruchomej lampie. 

Lampy dogruntowe do oświetlenia wjazdu do garażu 

Do samego oświetlenia wjazdu do garażu najlepiej sprawdzą się lampy najazdowe z hartowanego szkła, po których można przejechać samochodem i nic się nie stanie. Nie ma też ryzyka, że taka lampa zostanie potrącona czy zahaczona przez wjeżdżający na podjazd samochód. Oprawy dogruntowe będą idealnie nadawać się na podjazd — nie uszkodzą się nawet po najechaniu przez samochód i są odporne na tego typu przeciążenia oraz niekorzystne warunki zewnętrzne. Świetnie sprawdza się jako oświetlenie najazdowe prowadzące do garażu i na podjazd. W dzień pozostają niewidoczne i ukryte w gruncie, a wieczorem czujnik zmierzchu włącza lampy. Są więc niezwykle funkcjonalne, energooszczędne i nie zajmują dodatkowego miejsca na posesji. Dobrze oświetlony podjazd to przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo, o które szczególnie należy zadbać, jeśli w domu są dzieci. Dobra widoczność na podjeździe i wjeździe do garażu jest tak samo ważna, jak w ruchu drogowym! 

Oświetlenie elewacji domu — jakie lampy?

Do oświetlenia elewacji świetnie sprawdzą się rozmieszczone wokół domu lampy ogrodowe stojące, kinkiety elewacyjne oraz lampy dogruntowe. Niewątpliwą zaletą oświetlenia dogruntowego jest możliwość rozświetlenia ścian bez ingerencji w ich budowę i wygląd. Elewacja pozostaje nienaruszona, ponieważ nie wieszamy oświetlenia bezpośrednio na niej. W trakcie dnia lampy dogruntowe pozostają niewidoczne, co może być uznane za duży atut. Ponadto oświetlanie elewacji z gruntu, oraz daje interesujący efekt wizualny i jest po prostu przyjemne dla oka. Ze względu na swoją charakterystykę, lampy dogruntowe dają dużą swobodę w ich rozmieszczeniu. 

Równie ciekawe efekty można uzyskać wybierając kinkiety ogrodowe i elewacyjne. Kinkiety ścienne co prawda oznaczają ingerencję w wygląd domu, ale można wykorzystać to pozytywnie wybierając lampiony wiszące i różnego rodzaju kinkiety do oświetlenia elewacji, które będą się doskonale komponować z aranżacją. Kinkiety ogrodowe i elewacyjne pozwolą stworzyć niepowtarzalny baśniowy klimat dookoła naszego domu. Warto wziąć pod uwagę również fakt, że miejsca w ogrodzie, w których często przesiadujemy są przyjemniejsze dla oka, jeśli nie są oświetlane z dołu. Do takich miejsc jak weranda czy taras polecamy lampy ogrodowe wiszące i lampy ogrodowe stojące.

 

Przeczytaj na naszym blogu także:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium