Zamówienia telefoniczne 502 635 029
suma: 0,00 zł Złóż zamówienie
Kategorie blog

Rodzaje lamp ogrodowych – wybieramy oświetlenie ogrodowe

Rodzaje lamp ogrodowych – wybieramy oświetlenie ogrodowe

Lampy ogrodowe stojące do każdego ogrodu

Chyba podstawową kategorią lamp ogrodowych są te stojące. Najczęściej są niewysokie i zwykle mają nieskomplikowany kształt pasujący do większości nowoczesnych domów. Ich największą zaletą jest niska cena i światło padające na rośliny z pewnej wysokości. Pozwoli to na atrakcyjne i naturalne ich oświetlenie. Lampy ogrodowe stojące mogą być zasilane zarówno prądem, jak i energią słoneczną. Jeśli jednak poważnie myślimy o oświetleniu ogrodu, to jedyną opcją będzie niestety pociągnięcie dodatkowych kabli. Miłośnicy nowoczesnych, ale i klasycznych kształtów również znajdą coś dla siebie, ponieważ producenci przygotowali wiele modeli z technologią LED, ale i takich stylizowanych na stare latarnie.

Latarnie ogrodowe do dużych przestrzeni

A skoro już o latarniach mowa, to osobom posiadającym rozległe ogrody z niejedną alejką na pewno nie wystarczą zwykłe lampy ogrodowe. W takiej sytuacji polecamy wysokie latarnie ogrodowe, które nawet w niewielkiej ilości potrafią rozświetlić duży obszar dookoła siebie. Niektóre modele mają ponad dwa metry wysokości i będą się pięknie komponować z elegancją naszego ogrodu. Zasługą eleganckiego wyglądu jest stylizowanie ich na uliczne latarnie rodem z XIX wieku. Nie oznacza to, że miłośnicy nowoczesności nie znajdą nic dla siebie. Latarnie ogrodowe bez problemu można znaleźć także w technologii LED.

Ozdobne kule ogrodowe, czyli najmniejsze lampy stojące

Od latarni ogrodowych wrócimy na chwilę do niższych lamp ogrodowych stojących. Bardzo powszechne do ogrodu są kule ogrodowe, które stanowią praktyczne oświetlenie ogrodowe i równocześnie ciekawą ozdobę. Światło tak nisko posadzki umieszczone w odpowiednim miejscu może dać bardzo ciekawy efekt. Do tego w przeciwieństwie do lamp ogrodowych do ziemi, kule nie wymagają tak skomplikowanego montażu.

Oświetlenie ogrodowe do ziemi – na podjazd i nie tylko!

Nowoczesną formą lamp ogrodowych jest oświetlenie do ziemi. Choć najczęściej stosowane na podjeździe samochodowym, to z powodzeniem może zostać użyte do oświetlenia alejki lub ścieżki prowadzącej do domu. Lampy ogrodowe do ziemi są w pełni odporne na nacisk i wodę, dzięki czemu w ciągu dnia możemy całkowicie zapomnieć o ich istnieniu. Ich największą zaletą jest więc to, że w ogóle nie zabierają miejsca i są niewidoczne, dopóki nie zaczną działać. Ich forma pozwala na oświetlenie elewacji domu lub charakterystycznego elementu w ogrodzie – na przykład rozłożystego drzewa lub fontanny. 

Lampy ogrodowe wiszące do altany i na taras

Oprócz oświetlenia samego ogrodu nie należy zapominać o tarasie. W końcu to tutaj w letnie wieczory będzie się odbywało całe nasze towarzyskie życie. Odpowiednia lampa ogrodowa wisząca powinna załatwić sprawę. Dzięki szerokiej ofercie producentów oświetlenia ogrodowego bez problemu znajdziemy idealnie pasującą lampę. Dzięki temu aranżacja będzie spójna i elegancka. Lampy ogrodowe wiszące sprawdzą się również w altanach, na ganku i na balkonie na piętrze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium