Salon oświetlenia multilampy.pl
Zamówienia telefoniczne 502 635 029
suma: 0,00 zł Złóż zamówienie
Kategorie blog
Najczęściej wybierane

4 powody, dla których warto wybrać lampy elewacyjne

4 powody, dla których warto wybrać lampy elewacyjne

 

Lampy elewacyjne bywają często wrzucane do jednego worka wraz z oświetleniem ogrodowym. Mimo że posiadają wspólne cechy, to wciąż mają odmienne zastosowanie. Jeśli zastanawiasz się, czy warto zainwestować w lampy elewacyjne — zapraszamy do lektury! 

 

Lampy elewacyjne mogą poprawić bezpieczeństwo

Źródło światła otaczające elewacje, ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa po zmroku. Odpowiednio umieszczone lampy elewacyjne eliminują ciemne obszary wokół budynku, co zwiększa widoczność, a tym samym utrudnia ukrywanie się i odstrasza potencjalnych intruzów.

Jeśli nasz budynek będzie stale oświetlony w czasie nocy, ułatwimy uzyskanie lepszego nagrania wideo z monitoringu w razie potrzeby identyfikacji potencjalnych sprawców incydentów.

Oprócz tego oświetlone chodniki i ścieżki wokół budynku mogą również zapewnić bezpieczeństwo pieszym, umożliwiając im bezpieczne poruszanie się po obiekcie nawet po zmroku. Wszystkie te aspekty wpływają na to, że osoby znajdujące się wewnątrz budynku z lampami elewacyjnymi mogą czuć się bezpieczniej.

 

Podkreśl wygląd swojego domu używając lamp elewacyjnych

Lampy elewacyjne zewnętrzne, to nie tylko funkcjonalne oświetlenie, ale również sposób by podkreślić wygląd domu, nadać mu charakteru i stworzyć wyjątkowy klimat. Jeśli chcesz wyróżnić swój dom spośród innych — lampy elewacyjne będą na to doskonałym sposobem.

Jeśli Twój dom ma piękne architektoniczne detale, takie jak łuki, kolumny czy ozdobne elementy elewacji, lampy elewacyjne mogą pomóc w ich podkreśleniu po zmroku. Skierowane na te elementy oświetlenie podkreśli głębie ich struktur, sprawiając, że dom będzie wyglądał ciekawie i zupełnie inaczej niż za dnia.

Oświetlenie elewacyjne może mieć również różną barwę, zaczynając od ciepłej i zimnej, na kolorowych światłach kończąc. Ciepła barwa podkreśli przytulny klimat budynku, gdy zimna doda minimalistycznej świeżości. Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się kolorowe lampy elewacyjne, które możesz ustawić tak, by kolorystycznie zgrały się np. z konkretnym świętem lub inną dowolną okazją. 

 

Lampy elewacyjne pozwolą zaoszczędzić energię 

Szeroki wybór lamp elewacyjnych na rynku pozwoli nam na wybranie takich modeli, które zadbają o to, by dostarczyć nam oświetlenie przy jednoczesnym zaoszczędzaniu energii.

Lampy elewacyjne LED, zużywają znacznie mniej energii, niż tradycyjne żarówki, co przekłada się na mniejsze zużycie prądu. 

Oprócz tego LEDowe lampy elewacyjne generują mniej emisji dwutlenku węgla niż tradycyjne. Kolejny aspekt, który pozwoli zaoszczędzić energie to specjalne lampy elewacyjne z czujnikiem ruchu, które włączają oświetlenie tylko wtedy gdy wykryją ruch. Dzięki temu można uniknąć marnowania energii na oświetlenie niepotrzebnych obszarów przez całą noc.

Niektóre modele lamp elewacyjnych mogą wykorzystywać energię solarną do działania. Oznacza to, że posiadają specjalne panele solarne, pozwalające ładować i magazynować energię słoneczną, która po zmroku zasili działanie naszej lampy elewacyjnej. Warto pamiętać o tym, by korzystając z takiej lampy solarnej zapewnić jej jak najdłuższy dostęp do światła słonecznego. 

 

Zadbaj o praktyczne oświetlenie przy pomocy lamp elewacyjnych

Mając do dyspozycji lampy o różnych kształtach i specjalnych właściwościach, możemy rozplanować nasze oświetlenie elewacyjne zgodnie z naszymi potrzebami. Dzięki systemom automatyzacji lub zdalnemu sterowaniu można dostosować oświetlenie do zmieniających się warunków. Można zaprogramować lampy elewacyjne tak, aby włączały się i wyłączały automatycznie lub sterować nimi za pomocą aplikacji na smartfona.

Sterowanie światłem powoli nam na przykład mocniej doświetlić drzwi wejściowe przy użyciu kinkietów ogrodowych, przy zachowaniu słabszego światła na tyłach domu. Obecnie możliwości personalizacji światła pozwalają nam na stworzenie przemyślanego i praktycznego systemu świetlnego wokół naszego budynku. Możemy wybrać nie tylko o natężenie światła konkretnych lamp, ale również ich barwę, czas pracy, ale również dopasować światło do poszczególnych dni czy pór roku. 

 

Lampy elewacyjne — podsumowanie

Lampy elewacyjne oferują wiele korzyści, które mogą sprawić, że Twój dom będzie bardziej atrakcyjny, bezpieczny i energooszczędny.  Wybierając lampy do swojego budynku, warto pamiętać też, by dopasować ich kształt i rodzaj, tak by montaż nie sprawiał większego problemu. Należy również pamiętać o tym, by nasze przyszłe lampy były solidnie wykonane i odporne na warunki atmosferyczne i korozje. Odpowiednia regularna konserwacja lamp elewacyjnych pozwoli nam cieszyć się nimi wiele lat.

Po więcej poradników i artykułów zapraszamy do innych naszych wpisów:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium